קורסים

קורס מנהלי פיתוח משאבים

רקע

קורס מנהלי פיתוח משאבים הינו קורס במסגרתו ילמד המשתתף את מקצוע פיתוח המשאבים מא’ ועד ת’.  במסגרת הקורס, בנוסף לארגז הכלים המעשי, יכללו הרצאות ושיעורים בנושאים רבים השייכים לעולם הפילנתרופיה כגון: ההיסטוריה של הפילנתרופיה, עולם התרומות היהודי, עולם פיתוח המשאבים בארה”ב ואירופה, הסברה ישראלית, אתיקה מקצועית, תקשורת, ניהול מו”מ, שיווק, מפגש בין תרבויות, ייצוג, בניית תכנית אסטרטגית, סדנאות מקצועיות, מדדים והערכה ועוד.

הקורס מיועד לאנשים אשר מעוניינים לרכוש בנוסף למקצוע מנהל פיתוח משאבים גם הכרה עם עולם הפילנתרופיה בכלל.

מטרתו של הקורס

להכשיר אנשי מקצוע חדשים בתחום אשר יוכלו להשתלב בארגוני ועמותות המגזר השלישי בישראל.

בסיום הקורס יוכל כל משתתף/ת :ליצור סביבה ארגונית יעילה ומקצועית המושתתת על פיתוח משאבים. ליצור תעודת זהות ארגונית, שתאפשר, זיהוי צרכיי הפרויקט, יצירת חומרים וסיבת הבקשה לתרומה. לאייש תפקיד של מפתח משאבים בארגון כולל: בניית תכנית עבודה ,תיקי פרויקטים, תכנון תקציב, ביקורים, בניית מצגות ועוד. להקים ועד מנהל/מועצה שיסייעו בפיתוח משאבים. לתכנן להקים וליישם מערכת לתחזית של תורמים פוטנציאליים. ליצור וליישם תכנית לגיוס כספים הכוללת לוח זמנים ונקודות מדד שונות. לכתוב ביעילות בקשות למענקים מתורמים. לבנות קמפיין ראשי ליצור מערכת יחסים שתאפשר ותטפח תקשורת, מעורבות והכרה בתורם לעקוב וליישם הליכים פיננסים כגון: עמידה בהסכמים, יישום דוחות, שקיפות והגנה על המידע.

“קורס למתקדמים “אמנות הפילנתרופיה

קורס מתקדם לניהול ופיתוח משאבים

רקע

קורס “אומנות הפילנתרופיה” הוא קורס העשרה והכשרה ל”מתקדמים”. הקורס נבנה בהתאמה לאנשי מקצוע העוסקים מתוקף תפקידם בפיתוח משאבים ומעוניינים לשכלל ולקדם את יכולתם לדרגה מקצועית גבוהה יותר. הקורס בעל תכנית לימודים  אטרקטיבית וממוקדת, במהלכו יתמודדו המשתתפים בנוסף לתכנים העוסקים ברכישת ידע בתחום פיתוח המשאבים גם עם האתגרים והסוגיות אשר יוצרות לעיתים חסמים בעבודתם היומיומית. מטרתו של הקורס היא לשכלל את המיומנויות הקיימות ואפשרות לרכישת כלים נוספים אשר יקדמו את העבודה בפועל ואת הארגון אליו הם שייכים על מנת שישיגו את המטרות והיעדים שהגדירו לעצמם.

קהל היעד

אנשי מקצוע בתחום פיתוח המשאבים ו/או כאלה השייכים למגזר השלישי ומעוניינים להתמחות בנושא זה.

בין נושאי הלימוד:

  • בניית קמפיין לגיוס משאבים
  • התמורות בעולם פיתוח המשאבים
  • קודים ואתיקה בינלאומיים
  • קונפליקטים פנים ארגוניים ודרכי התמודדות
  • כלים מעשיים לפיתוח משאבים
  • סוגיות מקצועיות
  • הפריצה קדימה.
  • מפגשים עם תורמים / קבוצות / משלחות
  • מיקומו של אגף פיתוח המשאבים בארגון ועוד…

מסגרת הקורס:

מסגרת הקורס נקבעת לפי 45 שעות אקדמאיות ונפרשת על פני מספר מפגשים המותאם לכל קורס וצרכיו.

בניית קורסים לארגונים ע”פ הזמנה

בישראל ישנם עשרות אלפי עמותות וארגונים אשר חלק גדול מפעילותם ותקציבם מתבסס גם על פיתוח משאבים. רבים מארגונים אלה זקוקים לעיתים להכשרה מקצועית ולמידה אינטנסיבית של התחום במטרה לשפר תוצאות בתחום. ההכשרה נדרשת לעיתים לצוות גדול של עובדים וברמות שונות.  הקורסים אשר נבנים לארגונים אלה עפ”י התאמה מכירים בצרכיו של ארגון להתייעלות, מהירות, התאמה ומיקוד באופיו הייחודי. הקורסים הייעודיים עונים על הצורך של ארגונים לרכוש את המידע הדרוש להם באופן ייחודי וייעודי על מנת להשיג את התפוקה הגדולה ביותר ביחס להשקעה הנדרשת.

 

iap@golanandkaye.com לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות בטלפון: 04-9576333 או במייל ל-